poniedziałek, 17 stycznia 2011

Poetyckie Zaduszki - "List do Anioła..."
Po raz szósty już przygotowaliśmy wraz z młodzieżą z grupy teatralnej Farcik , która działa przy Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Miłosławiu oraz z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy parafii św. Jakuba Apostoła w Miłosławiu, przy współudziale Miłosławskiego Centrum Kultury  spektakl zatytułowany „List do Anioła...” (w poprzednich latach „Nie bądź pewny, że czas masz...”, ,,Wielkim i Małym”, „Śpieszmy się kochać ludzi...”, „O śmierci i przemijaniu bez patosu oraz „...czym życie jest...”).
Mottem przewodnim tegorocznych poetyckich zaduszek wyreżyserowanych przez Justynę Trawińską – opiekuna Teatru Farcik oraz Monikę Broniarczyk, polonistek z gimnazjum w Miłosławiu, odbywających się po raz pierwszy w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Miłosławiu (poprzednie wieczorki w Miłosławskim Centrum Kultury oraz w kościele poewngelickim) był wątek Anioła Stróża. Spektakl oparty na poezji Zbigniewa Herberta, ks. Jana Twardowskiego oraz wielu współczesnych poetów, jak i tekstach prozatorskich Doroty Terakowskiej poruszał ważny problem obecności Anioła w życiu każdego z nas.
Niestety w dzisiejszych czasach pogoni za pieniądzem i sukcesem, codziennymi problemami, często nie mamy czasu zaprzątać sobie zbytnio myśli sprawami duchowymi. Należałoby chyba jednak pamiętać, że anioł to nie tylko ozdoba na choinkę, ale przede wszystkim nasz duchowy przyjaciel. Dla mnie Anioł jest ucieczką od prozy życia i banalnej rzeczywistości, przewodnikiem w sferze uczuć, emocji oraz własnej podświadomości. 
Całość spektaklu dopełniała muzyka intrumentalna oraz przepiękne solowe wykonanie utworów m.in. z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa ks. Krzysztofa Brzykcy- wikariusza tutejszej parafii. Kleryk Marcin Grzelak oraz Adam Kupś - uczeń Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Miłosławiu, grający na klarnecie - wspomagali instrumentalnie  księdza wikariusza.
Premiera spektaklu  „List do Anioła” odbyła się 31 października 2010 roku o godz. 19.00 w miejscowym kościele. Kolejny spektakl został zaprezentowany 5 listopada o godz. 9.50.
autorka J. Trawińska

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz