poniedziałek, 10 lutego 2014

fotoreportaż z zajęć koła plastycznego"Sztuka uwrażliwia na piękno świata, pomaga choć na chwilę zatrzymać się i docenić to, co nas otacza. Rozbudza ciekawość, wzbogaca przeżycia, pobudza wyobraźnię i zmysły człowieka."


Plastyka jest dziedziną, która każdemu stwarza możliwości rozwoju, dlatego też zajęcia kółka plastycznego "w krainie sztuki" adresowane są do wszystkich uczniów, których pasją jest sztuka i aktywność artystyczna. Nadrzędnym celem jest rozbudzenie przyjemności tworzenia, wrażliwości na formę i kolor, kształcenie wyobraźni poprzez spontaniczne, intuicyjne działania, a także rozwijanie zdolności młodych artystów, odkrywanie przez nich własnych możliwości oraz promocja ich talentów na gruncie szkoły i w rozmaitych konkursach. Zadaniem  - i to bardzo ważnym - jest również przygotowanie młodzieży do kontynuowania zainteresowań, do odbioru sztuki, do chęci poszukiwań. Udział w praktycznych zajęciach jest niepowtarzalną okazją do pracy w różnorodnych technikach plastycznych nie zawsze możliwych do realizacji w warunkach lekcji, która trwa tylko 45 minut.

Oto kilka zdjęć fotoreportażu z zajęć koła plastycznego z 25.01.2014r. autorstwa T.Gryciuka temat: "wyczaruj zimę/wiosnę w ujęciu pejzażowym/baśniowym/sportowym", techniki: farby plakatowe, quilling, wydzieranka, pastele suche.

Zapraszam - tutaj fotoreportaż


praca wre :)zimowy pejzaż - farby plakatowe 
M. Głowacka


wiosna baśniowa - pastele suche
N. Trocha


wiosenny quilling
W. Ptasznik


wydzieranka
M. Stefaniak


zimowy widok z okna - farby plakatowe
P. Sobczak


2 komentarze: