poniedziałek, 20 czerwca 2016

wystawa i podsumowanie projektu "jestem częścią obrazu" - Juliuszki 2016
W II semestrze roku szkolnego 2015/2016 młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w projekcie „jestem częścią obrazu”, należało wybrać dzieło sztuki, przygotować odpowiedni strój i rekwizyty widoczne na obrazie, zaaranżować daną scenę w tej klasie, albo w plenerze, potem sfotografować.

Udało się odtworzyć 25 dzieł artystów z różnych epok i państw. W postacie wcieliły się łącznie 34 osoby (jedna z IIa, cztery osoby z IIc, siedem z IIIa, cztery z IIIb i cała klasa IIIc). To były niezwykłe chwile, maksymalne zaangażowanie i niezła zabawa.


W miłosławskiej odsłonie pojawiają się obrazy, które stworzyli np. Piero della Francesca, Leonardo da Vinci, Rembrandt, Georges de La Tour, Olga Boznańska, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański, Teodor Axentowicz, Alfons Mucha, Tadeusz Makowski, Frida Kahlo i inni.

Projekt był realizowany od marca do końca maja 2016 r., fotografie wykonała i opracowała graficznie p. D. Surdyk. Natomiast wydruki pochodzą z firmy Kolormax z Wrześni. Wystawa, a złożyło się na nią również 231 prac plastycznych uczniów, które powstały w ramach zajęć artystycznych, była prezentowana w ramach Juliuszek 2016 – 04. 06. 2016 r. – obejrzało ją tego dnia 409 osób.plakat autorstwa W. Madaj z klasy III bwięcej fotografii tutaj

zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz