niedziela, 2 października 2016

konkursy polonistyczne

Zapraszam do udziału w następujących konkursach:

1. XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży Młodzi Twórcy literatury

W tej edycji konkursu proponujemy temat: 966 - Otwórzcie drzwi do świata 

Praca literacka ma być inspirowana podróżą przez wieki, ale przede wszystkim nawiązywać do 1050. rocznicy Chrztu Polski, jego znaczenia dla dziejów kraju. Ma to być opowieść o tym, jak jedna rozważna decyzja zmienia losy, zwłaszcza, gdy gra idzie o wielką stawkę. Co współczesny młody człowiek rozumie z wydarzeń, które rozegrały się ponad X wieków temu? Czy o władcy, który wprowadził nas w świat kultury zachodniej można powiedzieć „Europejczyk na miarę XXI wieku”? Niech temat i rocznica zainspirują Was do tworzenia własnych mitów, opowieści o głównym bohaterze „rocznicowego zdarzenia”. Twórzcie opowieści, w których siebie umieścicie w czasach pierwszych Piastów albo Mieszka „przeniesiecie” w świat współczesny. Niech to będzie opowieść o odnajdywaniu się w realiach, których się wcześniej nie znało, typu „jak się żyje w czasach Mieszka” albo „czy Mieszko miałby profil na Facebooku”.

Napiszcie o tym, niech Wasze prace literackie będą wyrazem emocji, Waszym spojrzeniem na świat wczoraj i dziś. Nie mamy zamiaru ograniczać Waszej wyobraźni i fantazji. Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie: poetyckiej, prozatorskiej czy komiksowej.


termin oddania prac: 10.10. 2016


2. Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną.

Gimnazja: Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać?

Praca nadesłana przez ucznia na Konkurs musi spełniać następujące warunki:
musi zostać przygotowana w języku polskim; jej objętość nie może być mniejsza niż 5 stron formatu A4 i większa niż 10 stron (z uwzględnieniem pkt 4) – może zawierać elementy graficzne np. zdjęcia, wykresy itp.; średnia liczba znaków na stronę to minimum 1200 (bez spacji), rozmiar odstępów między wierszami 1,5 pkt, czcionki 12 pkt, jej typ Times New Roman lub Arial; musi zawierać spis bibliograficzny wszystkich pozycji książkowych, artykułów, aktów prawnych, stron internetowych itp., które autor wykorzystał w pracy; musi zostać zapisana w formacie tekstowym doc, docx, odt lub rtf.


termin oddania prac: 12.10. 2016


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz